Baňky Rock Pods - naše verze baňkování

Co jsou Rock Pods?

Rock Pods jsou naší verzí baňkování. Jsou to baňky ze 100% potravinářského silikonu dodávané ve více velikostech. Sada Rock Pods obsahuje 4 malé a 4 velké banky, sada Rock Pods XL obsahuje 3 velmi velké a 3 ještě větší.

Rock Pods jsou dodávané v praktickém cestovním kufříku, při pádu na zem se nerozbijí a nepotřebují další příslušenství, jako je například podtlaková pumpa.

K čemu jsou určeny?

Baňkování vytváří dekompresní podtlak ve tkáních pod bankou (s kompresní silou vytvořenou pod okrajem banky). Je to opak mnoha jiných forem manuální terapie, které obvykle vytvářejí tlakovou sílu, jako je například masáž, práce s myofasciálními triggery pointami nebo Rock Blades a Rock Floss.

V čem spočívá rozdíl mezi Rock Pods a skleněnými baňkami?

Tradičně se při baňkování používají skleněné baňky. Vzduch v nich se zahřívá pomocí plamene, díky čemuž se rozpíná a po rychlém přiložení na tělo se zchladí a vytvoří podtlak. Dalším způsobem vytváření podtlaku je vakuová pumpa (podtlakové pistole), jejíž nevýhodou je svádění k vytvoření většího podtlaku, než je nutné. Rock Pods využívají "vestavěný" sací systém - lze využít píst na vrchu baňky ke stlačení a vytvoření mírného podtlaku, nebo je možné baňku převrátit, umístit ji nad cílovou tkáň a okraje baňky "srolovat" směrem k pokožce.

Po nanesení se posouvají nebo hýbou?

Rock Pods nejsou určeny pro dynamické baňkování. Jsou vhodné pro udržení podtlaku během pohybu klienta. Pro dynamické baňkování jsou ideální Rock Pods Glide.

Jak dlouho nechat priložené Rock Pods?

Ve většině případů doporučujeme aplikaci 30 – 90 sekund na jednom místě.

Zanechávají Rock Pods modřiny?

Po 30 – 90 sekundové aplikaci Rock Pods mohou na těle zůstat červené fleky, ve skutečnosti se pravděpodobně jedná o reakci na vyplavení histaminu. Je nutno počítat s tím, že aplikace baněk může u různých lidí vyvolat různou reakci. S ohledem na tuto skutečnost doporučujeme na začátku kratší časy aplikace a nižší úroveň sání.

Udrží se na ochlupených částech těla?

Rock Pods obecně dobře přilnou na méně ochlupených místech, v případě výraznějšího ochlupení je vhodné použít malé množství Rock Rubu nebo jiné terapeutické vazelíny/vosku což obvykle pomůže vytvořit požadovanou úroveň podtlaku.

Pokud Vás zajímá, jak zahrnujeme RockPods do terapie, podívejte se na naše aktuální termíny kurzů ZDE.