Kurzy a workshopy

Pohybová pyramida

Pohybovou pyramidu naleznete ve všech našich kurzech. Je základem pro filosofii RockTape, kde postupujeme od vyšetření, přes cílené intervence, až k samotnému pohybu a jeho dávkování.

Prokazatelnost

Díky poznatkům z nových výzkumů se stále posouváme. Mnoho dříve platných informací a postupů bylo již vyvráceno, a to je třeba brát v potaz. Snažíme se dávat prostor i novým informacím z aktuálních studií a neustále tak konfrontovat naše dosavadní vědění a zkušenosti.

Fascie

Fascie nám a našim kurzistům pomáhají vnímat synergii pohybu, možné přirozené protektivní reakce fascie, kdy do této dynamiky vstupovat a kdy ne. Současně jsme si vědomi stále se zpřesňujících informací a poznatcích o fasciích, se kterými díky mezinárodní spolupráce můžeme zůstávat v kontaktu a udržujeme si tak pokoru.

Bav se a objevuj

Přirozená součást zábavy je být plnohodnotně zapojen, ukazuje se, že se takto dokážeme učit efektivněji.

RockTape - kurzy tejpování

Nový pohled na tejpování v rámci dostupných výzkumů. Kurzy se věnují tejpování v rámci modulaci bolesti, tejpování pohybu - ne svalů, a "tejpování mozku".

RockBlades - mobilizace měkkých tkání

Naučte se pracovat s nástroji na mobilizaci měkkých tkání (iastm nástroje – instrument assisted soft tissue mobilization) a používat je v péči o vaše pacienty či sportovní svěřence.

Pohybový specialista

Pro lidský pohyb neexistuje „jedna ideální šablona“, spíše existuje mnoho „lidských variabilit“, díky kterým můžeme dosáhnout stejných pohybových cílů.

Certifikované kurzy Functional Movement Techniques (FMT), neboli Praktické pohybové techniky jsou vedeny profesionály v oblasti pohybové terapie. Vycházejí přitom z revolučního způsobu přemýšlení nad tím, jak se člověk pohybuje a jak se může zranit.

Kurzy v sobě snoubí inovativní přístup k lidské pohyblivosti a stabilitě spolu s praktickým tejpováním zaměřeným na klienty „v pohybu“, tak aby přinášelo viditelné VÝSLEDKY.