Moderní přístup využití tejpování po C-sekci

Tejpování jizvy.

Císařský řez (C-sekce) je běžný chirurgický zákrok používaný při porodu dětí, který na matčině břiše zanechává trvalou jizvu. Jizva po C-sekci se vytvoří v důsledku chirurgického řezu v dolní části břicha a dělohy během porodu. Tkáň jizvy, které se vyvíjí, může způsobit různé problémy, jako jsou srůsty, snížená pohyblivost, narušené dechové vzorce, což může vést k lokální a globální bolesti.

Naštěstí je k dispozici praktické a neinvazivní řešení: Kineziologický tejp! Podívejme se, jak může být elastická terapeutická páska účinnou metodou na pomoc se zvládáním jizev po císařském řezu, poskytnutím úlevy a podporou ke zlepšení celkové kvality života žen, které podstoupily tento náročný chirurgický zákrok.

RockTape, typ kineziologického tejpu, si získal oblibu jako terapeutický nástroj pro zvládání různých problémů s pohybovým aparátem. Jeho jedinečné vlastnosti z něj dělají vhodnou možnost pro řešení problémů, které představují jizvy s nízkou pohyblivostí po císařském řezu.

 

Zde je návod, jak se může stát RockTape efektivním řešením:

 

Proprioceptivní „objetí“

Aplikace RockTape zesiluje proprioceptivní signály kolem jizvy, což vede ke zlepšení komunikace s mozkem. Toto smyslové „objetí“ pomáhá redukovat nadměrné a abnormální pohybové vzorce v oblasti císařského řezu, čímž usnadňuje biomechanickou kontrolu.

 

Modulace bolesti

Aplikace RockTape stimuluje smyslové receptory v kůži, čímž vytváří nový - bezpečný vstup, který konkuruje nebezpečným signálům z oblasti jizvy. Tato stimulace může pomoci zmírnit bolest tím, že potlačí(zeslabí) vnímání hrozby vyhodnocené mozkem.

 

Podpořená mobilita

RockTape umožňuje přizpůsobení se konturám těla, poskytuje podporu a zároveň umožňuje plný rozsah pohybu. Strategickou aplikací kolem jizvy její elastické vlastnosti pomáhají organizovat (ovlivňovat) kolagenová vlákna ve tkáni jizvy, čímž se snižuje napětí a podporuje se správná (vhodnější) tvorba jizev. To může minimalizovat tloušťku jizev, vyrovnat vyvýšené jizvy a zlepšit jejich celkový vzhled. Zlepšená mobilita může pozitivně ovlivnit každodenní aktivity, cvičební rutiny a celkovou kvalitu života.

 

Zlepšená regenerace

Jedinečné vlastnosti RockTape podporují krevní a lymfatický oběh, podporují odvádění odpadních produktů metabolismu a pomáhají snižovat otoky. Posílením přirozených procesů hojení těla RockTape urychluje regeneraci a usnadňuje hojení.

Levý obrázek – kineziologický tejp přiléhající k jizvě (fáze před plným zhojením), obrázek vpravo – přes jizvu (po zhojení).

 

Získejte profesionální výcvik!

Aplikace RockTape pro zvládnutí málo pohyblivých jizev po císařském řezu vyžaduje správnou techniku a vedení od profesionála v oblasti kineziologického tejpování. Po posouzení specifických potřeb jednotlivce, navrhne metodu tejpování přizpůsobenou jeho jedinečné situaci. Zohlední faktory, jako je umístění jizvy, citlivost kůže a pohodlí.

Je důležité poznamenat, že RockTape by se neměl aplikovat přímo na otevřené rány nebo poškozenou pokožku. Správná hygiena a pravidelná kontrola pokožky jsou důležité, abyste předešli nežádoucím reakcím a zajistili, že tejpy zůstanou v dobrém stavu.

Jizvy po císařském řezu mohou vést k nepohodlí a bolesti, omezené pohyblivosti a ztíženému pohybu. RockTape se svými jedinečnými vlastnostmi a aplikacemi poskytuje neinvazivní a efektivní podporu práce s jizvou.

 

Přidejte se k profesionálům z RockDoc rodiny a naučte se jakým způsobem přistupovat k ošetření jizev na online kurzu práce s jizvou a získejte znalosti z oblasti tejpování jizev na kurzech tejpování RockTape.

 

Capobianco, Steven. An Effective Solution for Managing C-Section Scars. www.rocktape.co.uk