RockFloss - účinný nástroj pro práci s ROM, bolestí a otokem

RockFloss je latexový flossband určený k ovíjení svalů a kloubů před a po tréninku, k rehabilitaci po úrazech a k managementu tekutin. RockFloss snižuje bolestivost, pomáhá s redukováním otoku a zlepšuje ROM.

Flossování využívá koncept komprese a fasciálního střihu, aby pomohlo „odlepit“ ztuhlé nebo bolestivé svaly a mobilizovat klouby, takže každý od hobíků až po profesionální sportovce se může pohybovat lépe as menší bolestí.

Jak to funguje?

RockFloss lze na minutu až dvě pevně omotat kolem svalu, aby se vytvořila povrchová komprese, která zamezí pohyb povrchové tkáně. Následně ošetřovanou částí těla pacient vykonává pohybové aktivity, jako jsou cviky s otevřeným nebo uzavřeným řetězcem. Povrchové struktury jsou v pohybu omezené, zatímco hlubší svalové vrstvy se pohybují. Teorie říká, že to vytváří „klouzavý“ efekt mezi vrstvami tkání tedy „odlepování“ omezených oblastí. RockFloss je nutno okamžitě odstranit pokud je to nepříjemné a znovu jej ovinout s menším napětím.

RockFloss lze použít také jako dočasnou podporu kloubů během rehabilitace. Po zranění mohou pacienti často váhat s pohybem kloubu v rámci dostupného rozsahu pohybu kvůli strachu z bolesti nebo z pocitu nestability. Když je kloub ovinutý s mírným napětím, pacient se často může pohybovat v rámci jeho rozsahu s větší jistotou a následně provádět cvičení nebo pohyb s mírnějším ovinutím, dokud není RockFloss potřebný. Tato progrese může pro pacienta zpočátku vytvořit „neurologickou bezpečnost“, následně se podpora postupně snižuje a pak již není nutná.   

Pod příslušným odborným dohledem lze RockFloss použít jako formu Blood Flow Restriction tréninku. Tato metoda nabírá na popularitě v rehabilitaci a pracuje s teorií způsobení metabolického stresu svalu při relativně nízké zátěži, která může mít posilující účinek mnohem vyšší zátěže. RockFloss by se měl používat tímto způsobem pouze pod dohledem a vedením vhodně vyškolených zdravotnických pracovníků.

Proč RockFloss?

Na rozdíl od jiných produktů, RockFloss je speciálně navržen tak, aby byl „lepivější“, zachycoval pokožku a spodní tkáně, což zvyšuje jednoduchost použití a jeho účinnost. RockFloss je vyroben ze 100% přírodního latexu o tloušťce 1,25 milimetru a délce něco přes 2 metry. Je dostupný ve dvou šířkách: RockFloss 5 cm nebo RockFloss 10 cm. Běžně se používá na lýtka, ramena, kolena, předloktí, lokty, kotníky a podobně. Standardní velikost 5 cm lze použít pro většinu aplikací, velikost 10 cm funguje nejlépe při aplikaci pro stehna, trup a pro větší sportovce. Balení RockFlossu obsahuje podrobné instrukce týkající se nejběžnějších aplikací.

RockFloss je nejen efektivní, pohodlný a opakovaně použitelný, ale funguje také jako výborný doplněk kineziologického tejpu. RockFloss lze využít ve spojení s tejpováním ke zvýšení účinku RockTape. Je možné využít RockFloss a následně RockTape nebo RockFloss použít pro již existující aplikace tejpu.

Pokud Vás zajímá, jak zahrnujeme RockFloss do terapie, podívejte se na naše aktuální termíny kurzů ZDE.