TIPY A TRIKY pro aplikaci kineziologického tejpu

Kineziologicky tejp je skvělý nástroj pro práci se zraněními který často dokáže úspěšně zmírnit příznaky spojené s běžnými potížemi, jako jsou bolesti, otok nebo zhoršené vnímání těla.

Před aplikací kineziologického tejpu je třeba pokožku odmastit a v případě většího ochlupení toto ochlupení odstranit. Ochlupení odstraňujte včasně, v opačném případě může aplikace tejpu na čerstvě oholené pokožce způsobit podráždění.

1. otestujte reakci na tejpy: Pokud ste mali v minulosti podrážděnou pokožku při použití tejpu nebo náplasti, doporučujeme vám vyzkoušet testovací náplast. Chcete-li to provést, aplikujte malý kousek BEZ JAKÉHOKOLI NAPNUTÍ na oblast kůže blízko místa, kam chcete vykonat aplikaci. Pri aplikaci na horních končetinách je dobrým místem vnitřní strana předloktí a pro aplikace pro dolní končetiny vyzkoušejte vnitřní stranu stehna. V ideálním případě je vhodně nechat testovací tejp aplikován po dobu několika hodin až den.

RockTape je považován za hypoalergenní, protože použité lepidlo je akrylové a neobsahuje žádný oxid zinečnatý. RockTape také neobsahuje latex. Díky těmto dvěma vlastnostem je RockTape obecně považován za šetrný pro pokožku všech věkových kategorií. Velmi příležitostně se může objevit reakce kůže. Níže uvádíme několik kroků, které zajistí, že z aplikace RockTape vytěžíte maximum a také snížíte riziko jakýchkoli problémů s pokožkou.

2. Zaoblete rohy: to znamená odstřihnutí rohů z tejpu před aplikací. Důvod, proč to děláme, je ten, že rohy se mnohem pravděpodobněji zachytí o oblečení, ručníky, prostěradla atd. a způsobí nadzvednutí okraje kineziologického tejpu. Jakmile se roh tejpu nadzvedne, zbytek tejpu se může velmi rychle odlepit. Pokud chcete, aby vám tejp vydržela, je třeba rohy zastřihávat. Také nedostatečné ostré nůžky mohou způsobit špatně přichycení okraji tejpu k pokožce.

3. Aplikujte tejp bez napětí na koncích: každý konec tejpu potřebuje alespoň pár centimetrů NENATAŽENÉ „kotvy“. Tato kotva zajistí, že tejp zůstane lépe přilepený, ale co je nejdůležitější, snižuje riziko poranění tahem kůže, ke kterému může dojít přímo na koncích tejpu. Kotva pro dekompresní tejp musí být o něco delší, ideálně cca 5 cm, protože napětí aplikované pri dekompresi je větší než na stabilizační části. Pokud máte na kůži v místě, kde kineziologický tejp začínal podrážděnou pokožku, je to způsobené pravděpodobně nesprávným ukotvením. Správne aplikovaná kotva je obzvláště důležitá na místech s výrazným pohybem tkáně jako je okolí ramen a podobně.

4. Natáhněte část těla, ne tejp: RockTape je pružný materiál! Pro začátečníky v tejpování může být opravdu lákavé táhnout z tejpu při aplikaci hodně natažení. Ideální scénář pro většinu aplikací je natáhnout část těla, kterou tejpujete, a aplikovat na tejp jen velmi malé množství napětí.

5. Tejpujte včasně: RockTape vydrží poměrně dlouhou dobu, takže ho opravdu nemusíte aplikovat na poslední chvíli před cvičením. Lepidlo se aktivuje teplem, takže je kineziologický tejp ideální aplikovat hodinu cca před cvičením nebo cca dvě před pohybem ve vodě. Tejp je vhodné před aplikací „zažehlit“, čímž se urychlí aktivace lepidla. Tejp lze také aplikovat večer před výkonem. To je nejlepší způsob, jak zajistit, aby se dobře držel například během ranního cvičení. Pokud pravidelně používáte RockTape ve vodě, zvažte použití RockTape H2O, našeho speciálního tejpu s extra lepidlem pro použití ve vodě. Lidé, kteří se hodně potí, by si také mohli vybrat právě H2O, stejně jako ti, kteří žijí a cvičí v horkých/vlhkých podmínkách.

6. JEMNĚ ho sundejte: RockTape dobře drží, ale při opatrnosti se docela snadno sundává. Při použití jakéhokoli typu tejpu na kůži dochází k většině podráždění pokožky, když je kůže vystavena tahové síle s agresivní technikou odstraňování. RockTape se příjemněji odstraňuje, když je mokrý, a doporučujeme tejp odlepovat pomalu, ve směru růstu chloupků (abyste se vyhnuli depilačnímu efektu, děvčata to obvykle vědí!), a pokud možno s přítlakem na kůži v místě, kde se tejp odlepuje. V případě, že máte citlivější pokožku, doporučujeme používat tejp pro citlivou pokožku.

Další zajímavé informace, data ze studií a praktické zkušenosti můžete získat na našich kurzech RockTape.